navigace

KANDIDÁTNÍ LISTINA DO ZASTUPITELSTVA MĚSTYSE ROČOVA

Vážení spoluobčané, představuji Vám kandidátní listinu sociální demokracie

pro komunální volby 2014 do Zastupitelstva městyse Ročova.

 

 Zajímají nás Vaše názory, náměty a problémy. Budeme Vám se zájmem naslouchat a Vaše otázky rádi zodpovíme.

 

 Děkujeme za Vaši podporu.

 

                  Ing. Vojtěch Václav Pour                                             "Naslouchat občanům nejen před volbami."
                  lídr kandidátní listiny

Volby do Evropského parlamentu na Ročově 2014

První letošní volby se konaly 23. a 24. května. Zvolili jsme si 21 zástupců České republiky v Evropském parlamentě (EP). Celostátní účast nepřesáhla dvacet procent. Naše obec byla světlou výjimkou, k urnám přišlo za volební obvod Ročov (okrsky Ročov, Úlovice, Břínkov) 22,7 % lidí, tj. ze 467 voličů 106. V okrsku Ročov přišlo 84 lidí, z toho jeden hlas byl neplatný, účast vylepšily Úlovice a Břínkov, kde přišlo shodně 11 lidí, což z celkového počtu voličů 37, resp. 39 byla volební účast okolo 30 %. Na Ročově vyhrálo Hnutí ANO 2011, druhá byla ODS a třetí ČSSD. V Úlovicích i na Břínkově vyhrála ČSSD. Celkem za náš jeden volební obvod vyhrála ČSSD, druhé skončilo Hnutí ANO 2011 a třetí ODS.

Číst dál...

Volby do PSPČR 2013

 

Pátek a sobota, 25. a 26. října, byly určené k tomu, na co se mnozí z nás těšili, někteří neřešili, některým je to jedno – k volbám. Byly mimořádné volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Poslanecká sněmovna se sama rozpustila, prezident vyhlásil volby a my, občané, jsme mohli po třech letech od minulých voleb a po sedmi letech pravicové koalice opět jít k volbám a rozhodnout o osudu naší země, a to se vší vážností.

Číst dál...

Prezidentské volby na Ročově 2013

 

První přímá volba prezidenta všemi občany České republiky se konala 11. a 12. ledna t. r. V prvním kole jsme si mohli vybrat z devíti kandidátů. Účast byla vysoká. K urnám přišlo (celkem za všechny naše tři obce) 68,3 % oprávněných voličů. Což je v absolutních číslech 321 (319 hlasů platných), nepřišlo 149 občanů. Na Ročově vyhrál kandidát ČSSD Jiří Dienstbier, v Úlovicích občanský kandidát Jan Fischer a na Břínkově kandidát Strany práv občanů Miloš Zeman. Celkově za všechny tři obce vyhrál Jiří Dienstbier.

Číst dál...

Krajské volby na Ročově 2012

 

Ve dnech 12. a 13. října jsme i na Ročově (Úlovicích a Břínkově) volili naše zástupce do krajského zastupitelstva. Nejvíce hlasů získala KSČM (58), druhá skončila ČSSD (43), třetí ODS (27), atd. Za celý kraj vyhrála KSČM, druhá skončila stejně jako u nás ČSSD. Třetí byli Severočeši, až čtvrtá ODS a poslední uskupení, které má stoje zástupce v krajském zastupitelstvu je Hnutí Pro! Kraj.

Číst dál...

Volby do PSPČR 2010, aneb povolební kočkopes

 

Opět po čtyřech letech jsme měli možnost jít k volbám a zvolit si své zástupce do Poslanecké sněmovny. Volební účast v Ročově (s přidruženými obcemi Úlovicemi a Břínkovem) překročila o pár procentních bodů celostátní účast. K volebním urnám přišlo 65,08% z 461 voličů našich tří obcí. První skončila ČSSD (84 hlasů, 28,09 %), druhá ODS (66 hlasů, 22,07 %), třetí KSČM (38 hlasů, 12,70 %) a pětiprocentní hranici by v naší obci překročily ještě tři strany v následujícím pořadí: TOP09, VV a Suverenita. Nejvíce preferenčních hlasů dostal MUDr. Záhorský (16, ODS) a o jeden méně Mgr. Čermák (15, ČSSD). Ani jeden se do Poslanecké sněmovny neprobojoval.

Číst dál...

Komunální volby 2010

 

Snad nejbujařejší atmosféra panovala před začátkem voleb od roku 1994. Někdy až vyhrocená situace, která hraničila s osočováním, se uklidnila až po otevření volebních místností 15. a 16. října 2010. Schránky našich domácností zaplnily programy jednotlivých stran a hnutí. Krom kandidátky KSČM měla ostatní uskupení své vize, na které chtěla víceméně občany dostat k volební urně.

Číst dál...